علم بهتر است يا ثروت؟؟

سلام:
 يه ماه مونده تا يه نفر خيلی خوب بياد....يه ماه و نيم ديگه مونده تا از اينجا بيام بيرون....دو ماه مونده که يه اتفاق خيلی بيفته....نمی دونم چرا من همه اش توی انتظارم زندگيم در زمان حال وجود نداره ....يا گذشته است و يا ترس از فردا...! توی مراقبه بهم ياد دادن که واقعيت رو اون جور که هست قبولش کنم ولی نمی تونم بهش عمل کنم! مثل خيلی از شعارهای ديگه که می گن و کی عمل می کنه....! ولی می دونم که اين يکی جدی هست و بايد تمام سعی خودم رو بکنم!!‌

يه چيزی که اينجا خيلی آزارم می ده اينه که آدمهای اينجا قدر چيزی که دارند رو نمی دونند!!! مثلاً يکيش همين خود من!! اين همه امکانات در اختيارم هستش ولی بازم هر موقع که می آم حرف بزنم شروع می کنم به ناله کردن و غر غر کردن!! يعنی سختی های خودشم داره ولی وقتی می بينم که من در مقايسه با ديگران چه قدر آسون اين چيزی رو که دارم به دست اوردم احساس مسخره بودن و پوچی می کنم ...! 

حالا من که جزو آدمهای اينجا نيستم و ...خود آدم های اينجا حتی بعضی هاشون نه معنی سختی می دونن نه معنی فقر و نه معنی زندگی رو گذاشتن برای رسيدن به يه هدف! به خاطر اينکه معمولاً همه چی واسشون لقمهء جوييده شده بوده! 

ولی موقعی که جلو تر می رم می بينم همه چيز هم اين چيزهای ظاهری نيست...! آيا هيچ کدومشون از اين چيزی که دارند راضی اند!! اصلاً شاد هستند؟؟ يه عالمه آدمهای خر پول و تحصيل کرده ريخته ولی اونا آرامش دارند؟؟ اگه من هنوز کلاس چهارم دبستان بودم و ازم می پرسيدن که علم بهتر است يا ثروت ؟؟؟ می گفتم آقا هيچ کدوم!! اگه ماهی خدا تومان در بياری٬ اگه دکترای فيزيک اتمی هم داشته باشه و خوشحال نباشه٬  درگير باشه و ندونه چی می خواد از جون خودش و اين دنيا مگه اصلاً يه جو هم ارزش داره؟؟  

خودم اينا رو می گم ولی شايد فقط به ۱۰٪ از اينا عمل کنم!! شايدم واقعاً باور نداشته باشم چون اگر داشتم بهشون عمل می کردم....!

از من که پرم از سنگينی غربت
چه کسی انتظار خالی شدن از رياضت دارد...!!

/ 8 نظر / 9 بازدید
حسین

سلام . خوبی ؟ من ميگم آدم با ثروت می تونه همه چيز به دست بياره ......... اين قصه قديمی شده که ميگن علم از ثروت بهتره

hadi

ده روزه عمر که اين همه افسانه ندارد/ سلام به نظر من عمر می ره حالا بعضی ها حال می کنن با درس خوندن بگذرونن بضی ها هم مايه داری سير ميکنن..آپم خوشحال ميشم اگه............

شبهای سرد

درسته ... راست میگی آدم دلش خوش نباشه هیچ چیز به درد نمی خوره .............. راستی فکر کنم دیگه استقلالی نباشی ..... آخه خیلی ضایع می بازه جدیدا ... تو تهران سه تا از ذوب آهن می خوره .. از تیم دسته دهمی ! شاهین بوشهر !!! می خوره .. دیروزم که باخت .... بابا قرمزته .. هنوزم دیر نشده ها !

شبهای سرد

سلام. اینو نگی چی میگی ؟ درسته که همه شون واسه ایرانن ولی قرمزته :d

آرزو

سلام. آدم هيچ وقت به اين چيزا کامل عمل نمی کنه... ولی بهتره درصد مواقعی رو که بهشون عمل می کنه ببره بالا.... ولی هيچ وقت نمی شه به آينده و گذشته فکر نکرد.... و به نظر من شادی اصلا به معنی واقعی با رسيدن به اهداف به دست نمی آد الزاما....به نظر من فقط وقتی واقعا شادی که داری يه چيزی که قشنکه نگاه می کنی... هر چيزی...

kiya

سلام خوبی من آپ کردم منتظر حضور سبزت هستم.....فعلا